ATATURK

VİALAND TEMA PARK AÇILIŞI

17 Haziran 2022
VİALAND TEMA PARK AÇILIŞI
VİALAND TEMA PARK AÇILIŞI
VİALAND TEMA PARK AÇILIŞI
VİALAND TEMA PARK AÇILIŞI
VİALAND TEMA PARK AÇILIŞI
VİALAND TEMA PARK AÇILIŞI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, macera ve doğa parkı Vialand Parkur'un açılışına katıldı. Kurum açılışta yaptığı konuşmada Vialand'ın, Türkiye'nin ilk tema parkı olduğunu ve burada her zaman bir yenileme projesi olduğunu dile getirdi.

Eyüpsultan'da bulunan Vialand Tema Parkı'nın içinde yer alan 'Vialand Parkur' törenle açıldı. Törene Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Vialand'ın, Türkiye'nin ilk tema parkı olduğunu, içerisinde gösteri merkezleri, AVM ve yaşam kompleksinin bulunduğunu, burada her zaman bir yenileme projesi olduğunu dile getirdi.

Programda yüzlerce çocuğu karşısında gören Bakan Kurum, heyecanlandığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Bir gün sonra karnelerinizi alacaksınız. Sizler bizim geleceğimiz, istikbalimizsiniz. İnşallah bu gözlerinizdeki parıltı hiçbir zaman sönmesin. Sizler dünyamızı güzelleştiriyorsunuz, çocuklarımız yine geleceğimize en güzel şekilde sahip çıkıyor. Bizlerin de amacı gayesi sizlere daha güzel alanlar, daha güzel şehirler sunmak için buradaki ağabeylerinizle birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın bize koymuş olduğu vizyon çerçevesinde gece gündüz çalışıyoruz."

Bölgede 4 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi bulunuyor

Bir taraftan iklim değişikliğiyle, afetlerle, sellerle mücadele ettiklerine, bir taraftan da kentsel dönüşüm projelerini gerçekleştirdiklerine dikkati çeken Kurum, Vialand'ın bulunduğu bölgede yaklaşık 4 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi olduğunu aktardı.

Konuşmaların ardından, Bakan Kurum, çocuklarla beraber açılış kurdelesini keserek, toplu fotoğraf çektirdi.