BAKAN KURUM: 21 YILDA IĞDIR'IMIZA 5 MİLYAR 750 MİLYON LİRALIK ESERLERİ, HİZMETLERİMİZİ GÖTÜRDÜK

22 Mayıs 2023
BAKAN KURUM: 21 YILDA IĞDIR'IMIZA 5 MİLYAR 750 MİLYON LİRALIK ESERLERİ, HİZMETLERİMİZİ GÖTÜRDÜK
BAKAN KURUM: 21 YILDA IĞDIR'IMIZA 5 MİLYAR 750 MİLYON LİRALIK ESERLERİ, HİZMETLERİMİZİ GÖTÜRDÜK
BAKAN KURUM: 21 YILDA IĞDIR'IMIZA 5 MİLYAR 750 MİLYON LİRALIK ESERLERİ, HİZMETLERİMİZİ GÖTÜRDÜK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Pendik Iğdırlılar Derneği’nde yaptığı açıklamada,“Iğdır'ımızın her alanda büyümesi, gelişmesi için bu hizmetlerimizi yapıyoruz. 21 yılda Iğdır'ımıza 5 milyar 750 milyon liralık eserlerimizi, hizmetlerimizi götürdük…” dedi.

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul’un Pendik ilçesinde öğle namazının ardından Fatih Camii’nde cemaatle sohbet ederek çay içti. Vatandaşların taleplerini dinleyen Bakan Kurum, ardından Pendik Iğdırlılar Derneği’ne giderek Iğdırlı vatandaşlarla bir ara geldi.

Depremden etkilenen 11 ilde seferberlik ruhuyla hizmet edildiğini anlatan Bakan Kurum, “Kimseyi ötekileştirmedik. Kimseyi birbirinden üstün görmedik. Bu hizmetlerimizi yaparken de aynı anlayışla, aynı motivasyonla yaptık. Ama birileri depremzede kardeşlerimize yaptığı yardımı diline doladı. Depremzede kardeşlerimizi siyasi tercihlerinden dolayı kırık kalpleriyle alay ettiler. Cumhuriyet Halk Partili Tekirdağ Belediyesi, depremzede kardeşlerimizi siyasi tercihlerinden dolayı seçimden sonra ödeneği bahane göstererek dışarı bırakmak istediler. Biz hiçbir zaman kardeşlerimizin, 85 milyon vatandaşımızı ayırt etmedik. Hiçbir zaman bu ehliyetsizlerin, liyakatsizlerin, beceriksizlerin insafına terk etmedik. Bundan sonra da Allah'ın izniyle milletimizi Iğdırlı kardeşlerimizin destekleriyle, dualarıyla da etmeyeceğiz. Hep onlarla birlikte olacağız.” dedi.

“21 yılda Iğdır'ımıza 5 milyar 750 milyon liralık eserleri, hizmetlerimizi götürdük”

Bakan Kurum, Iğdır’da 21 yıldır yapılan yatırımlardan bir kısmını anlatarak, “Iğdır'ımızın her alanda büyümesi, gelişmesi için bu hizmetlerimizi yapıyoruz. 21 yılda Iğdır'ımıza 5 milyar 750 milyon liralık eserlerimizi, hizmetlerimizi götürdük. Kentsel dönüşüm projelerimizden altyapı projelerine, sosyal donatılardan binlerce sosyal konut projesine, 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi kapsamında 550 konut, 3 bin 500 konut yapılacak arsamız için hak sahiplerimizi belirlerken diğer taraftan da millet bahçelerimizi yine Iğdır'ımıza kazandırıyoruz. Kararlıyız Iğdırlı kardeşlerimizin neye ihtiyacı varsa 21 yıldır olduğu gibi yine bu hizmetleri biz yapacağız. Biz götüreceğiz. Bu her zaman eser adamlarının sözü olmuştur. İnşallah bundan sonra da aynı anlayışla çalışmalarımızı yapacağız.” dedi.

“Iğdır'ımız için en güzel olanı hep birlikte hayal edeceğiz, yapacağız”

Bakan Kurum, Iğdır’ın Tuzluca ilçesine bağlı İncesu Köyü’ndeki su probleminin çözülmesine dair talepte bulunan vatandaşlara ise, “İncesu Köyü'nün ne sorunu varsa ben takip edeceğim.  İçme suyuyla ilgili talebinizi aldık. Sözümüzü de verdik. İncesu'nun su problemi inşallah yarından itibaren bitiyor. Tuzluca Belediyemiz Başkanımızla da konuştuk. İnşallah hizmetlere başlayacak. En kısa zamanda oradaki su problemini de tamamen ortadan kaldırmış olacağız. Tuzluca'mızın da ihtiyacı olan hizmetleri de inşallah başkanım, belediye başkanım hep birlikte takip edeceğiz. Iğdır'ımız için en güzel olanı inşallah hep birlikte hayal edeceğiz, yapacağız.” diye konuştu.

Bakan Kurum, Iğdır'a gereken her türlü desteğin verildiğini ifade ederek, Iğdır meydanda hayata geçirilecek yeni meydan projesiyle, vatandaşların bir araya geleceği yeni bir yaşam merkezinin oluşturulacağını belirtti.