ATATURK

Yeni A.R.A.A.D. Sistemi Hakkında Önemli Duyuru

15 Aralik 2017

6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun uyarınca yürütülmekte olan iş ve işlemlerde kullanılmak üzere yeni A.R.A.A.D. bilgi sistemi hazırlanmış olup, 15/12/2017 tarihi itibari ile https://www.kentseldonusum.gov.tr adresinden yeni A.R.A.A.D. sistemine erişim sağlanacaktır.

Bu bağlamda, 6306 sayılı Kanun kapsamında riskli yapı tespit başvuruları sadece yeni A.R.A.A.D. sistemi (https://www.kentseldonusum.gov.tr) üzerinden e-Devlet şifresi ile girilerek yapılabilecektir. Lisanslı Kurum ve Kuruluşlar ise riskli yapı tespit raporlarını elektronik imza ile Valiliklere (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) ya da yetki devri yapılan İdarelere A.R.A.A.D. sistemi üzerinden gönderecektir. Ayrıca, Lisanslı Kurum ve Kuruluşlarca A.R.A.A.D. sistemi üzerinden gönderilmiş olan riskli yapı tespit raporlarının incelenmesine ilişkin talep dilekçesi (A.R.A.A.D. sistemi üzerinden indirilerek) ve riskli yapı tespit başvurusunda bulunan malikin talep dilekçesi ıslak imzalı olarak İdareye/Valiliğe sunulacaktır. A.R.A.A.D. sistemi üzerinden yapılacak tüm iş ve işlemlere ilişkin bilgilendirme videolarına yardım butonu üzerinden ulaşılabilecektir.

Diğer taraftan, Ulusal Adres Veri Tabanı (UAVT) standardına uygun olmayan yapı adres verisi bulunan yapılardan, UAVT güncelleme iş ve işlemleri tamamlanmayan yapıların güncelleme iş ve işlemleri tamamlanana kadar sistem üzerinden 6306 sayılı Kanun kapsamındaki iş ve işlemlerine devam edilemeyecektir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır