ATATURK

Tuzla ve Ümraniye Belediyelerine Ziyaret

18 Nisan 2014
Tuzla ve Ümraniye Belediyelerine Ziyaret

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Tuzla ve Ümraniye belediyelerini ziyaret etti. Bakan Güllüce, ilk olarak yerel seçimlerde yeniden Tuzla Belediye Başkanlığına seçilen Şadi Yazıcı'ya, tebrik ziyaretinde bulundu.

Kendisinin de uzun dönem Tuzla Belediye Başkanlığı yaptığını ifade eden Bakan Güllüce, "Tuzla'da daha duygusal bir durum oluyor. Bu makamda belediye başkanlığı yaptığım için daha duygusal bir duruma dönüşüyor. Başkanımızı başarısından dolayı tebrik ediyorum. Çalışan arkadaşlarımızı, parti mensuplarımızı tebrik ediyorum. Tuzla'da daha güzel şeyler yapacağını ümit ediyorum" dedi.

Bakan İdris Güllüce, Ümraniye Belediyesi'ne yapacağı ziyaretin ardından İstanbul'da çevre ve şehircilik çalışmasına başlayacaklarını kaydetti.

Bir basın mensubunun, Şadi Yazıcı'nın çalışmalarını nasıl bulduğuna ilişkin sorusuna Bakan Güllüce, "Vatandaş iyi buluyor. İyi bulduğu için seçti. Bizim belediyemiz olunca da sorulmaz zaten. Muhakkak iyi çalışıyor demektir" yanıtını verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Tuzla Belediyesinden sonrada yerel seçimlerde yeniden Ümraniye Belediye Başkanlığına seçilen Hasan Can'a tebrik ziyaretinde bulundu. Ümraniye Belediyesi'nde gerçekleşen ziyarette konuşan Bakan Güllüce, ilçenin en başarılı belediyelerden biri olduğunu belirterek, 30 Mart seçimlerindeki başarısından dolayı Can'ı kutlamak için ziyarette bulunduğunu söyledi.

Ümraniye ve Tuzla'yı çok iyi bildiğini dile getiren Bakan İdris Güllüce, sanat okuluna giderken Ümraniye Belediyesi'nde staj yaptığını kaydetti.

Belediye binasının o zaman çarşının içinde ve 2 katlı olduğunu ifade eden Bakan Güllüce, "Türkiye'nin nereden nereye geldiğiyle ilgili de hafızamda bir seyahat ettim. 2 katlı bir bina. Ümraniye o zaman gelişmemiş bir yer. Şimdi herhalde buranın meclis binası, o belediye binası kadar var, belki de büyük" dedi.

Tuzla'da da ilk belediye başkanı olduğunda 6-7 metrekare bir odada 6 ay görev yaptığını ifade eden Bakan Güllüce, "22 sene önceydi bu. Türkiye'nin nereden nereye geldiğini görmemiz bakımından, belediye başkanlarımızın, başarısının ne kadar muhteşem olduğunu ortaya koymak bakımından bunlar kristalize olmuş örnekler" diye konuştu.

Bakan İdris Güllüce, Belediye Başkanı Can'ı geçmiş hizmetlerinden dolayı tebrik ederek, "Türkiye'deki bütün belediye başkanlarına da çağrıda bulunuyorum. Hangi partiden olursa olsun gelsinler. Bu belediyeler birer okuldur. Belediye başkanımız onları misafir eder. Belediyecilik nasıl yapılır, başarı nedir, başarı kazanmak için neler yapmak lazım. Bunlar öğretilir, paylaşılır. Hangi partiden olursa olsun gelsinler. Belediyeciliği bunlardan öğrenebilirler, Anadolu'ya da bunu taşıyabilirler" şeklinde konuştu.

Hasan Can da, Bakan Güllüce'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şehircilikten gelen İdris Güllüce'nin bu bakanlığı hak eden bir kişi olduğunu söyledi.

Bakan Güllüce de, konuşmaların ardından Ümraniye Belediyesi'nin özel anı defterini imzaladı.