ATATURK

Teşekkürler Türkiye

16 Ekim 2013
Teşekkürler Türkiye

Bir kurban bayramını daha idrak etmenin sevincini yaşarken, bu mutlu günleri yaşayamayan dünyanın birçok yerinde ki Müslüman kardeşlerimizin acısını içimizde hissediyor ve onların da en kısa zamanda bu mübarek bayram günlerini, sevinçli, huzurlu ve barış içinde yaşamasını temenni ediyoruz.

Bu sene, huzur ve sükûn içinde geçirdiğimiz mübarek kurban bayramını, tüm coşku ve heyecanı ile yaşamaya çalışan sevgili vatandaşlarımızın bayramlarını tekrar tebrik ediyor, daha nice bayramlara barış ve esenlik içinde kavuşmalarını diliyorum.

Bu vesile ile, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak aldığımız bir çok tedbirin, kurban coşkusunu ve güzelliğini tam manası ile yaşamak isteyen halkımız tarafından doğru algılandığını görmek, bizleri gerçekten memnun etmiştir.

Bayramdan önce yayınladığımız tebliğ ve hazırladığımız kamu spotları ile, özellikle belediyeler ve vatandaşlarımızın uyması gereken kurallar açık bir şekilde kamuoyuna aktarılmış, yaptığımız denetimler ile de halkımız duyarlı olmaya davet edilmişti. Ayrıca ‘’ALO 181 Çevre ve Şehircilik Hattı’’ ile tüm vatandaşlarımızın, gördükleri kuralsız ve uygunsuz olayları ihbar etmeleri sağlanmış, bakanlık yetkililerimiz ise olaylara anında müdahale etmiştir.

Bu kurban bayramın da, geçmiş dönemlerde sıklıkla görmeye alıştığımız o kötü görüntülerin azaldığını, Artvin Borçka, Manisa, Sivas, Çanakkale gibi illerimizin dışında çok ciddi görüntü ve çevre kirliliğine sebebiyet veren olayların yaşanmadığını belirtmek isterim.

Şehirlerimiz başta olmak üzere, tüm yerleşim yerlerinde; kaçak yapılaşma, trafik ve atık yönetimi gibi sorunlarla mücadeleden, elektrik ve su kullanımına, hatta bitki örtüsünün niteliğine kadar her konuda tam bir çevreci anlayışı organize eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kurban bayramlarımızın da daha çevreci bir anlayışla yaşanması için çalışmalarına ara vermeden devam edecektir.

Kurban bayramlarımızı, dünyaya günden güne çok daha güzel fotoğraflar vererek yaşama konusunda, ciddi gayret sarfeden aziz milletimize teşekkür ediyor, daha nice kurban bayramlarını hep birlikte barış, huzur ve mutluluk içinde yaşamayı Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

Erdoğan BAYRAKTAR
Çevre Ve Şehircilik Bakanı