ATATURK

ller Bankası'ndan Belediyelere 9.5 Milyon Lira Mezbaha Kredisi

14 Ekim 2013
ller Bankası'ndan Belediyelere 9.5 Milyon Lira Mezbaha Kredisi
İller Bankası’ndan Belediyelere 9.5 Milyon Lira Mezbaha Kredisi
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan İller Bankası’nın yerel yönetimlere sağladığı krediler, Kurban Bayramlarında vatandaşı rahatlatacak. 
 
Sağlıklı ve modern et kesiminin sağlanması için yerel yönetimlerin mezbaha yapımı projelerine kredi veren İller Bankası, son iki yıl içerisinde çeşitli belediyelerin mezbaha tesisinin yapımı için 9.5 milyon lira kaynak tahsisi gerçekleştirdi. Bu kredilerle yapılacak olan mezbahalar temiz ve sağlıklı bir hizmet sunacak. Mezbahalar, Kurban Bayramlarında da vatandaşlara kapsamlı bir hizmet verecek. 
 
İller Bankası tarafından yapımına onay verilen altı projeden Kırıkkale Kapalı Otoparklı Mezbaha binası-Soğuk Hava Depolama Et Kesim ve Taşıma Sistemleri 4 milyonluk tahsisatla ilk sırada, yaklaşık 3.8 milyonluk tahsisatla Giresun Espiye Canlı Hayvan Borsası ve Mezbaha Tesisi yapım işi ise ikinci sırada yer alıyor. Bolu-Gerede, Ağrı-Taşlıçay, Konya-Çiğil ve Yozgat-Sorgun Mezbaha inşaatları yatırım yapılan diğer projeler arasında bulunuyor. Banka ayrıca, Hatay Kırıkhan Belediyesinin mezbaha yapım işinin eksik kalan bölümleri için malzeme desteği sağladı.