ATATURK

KIZILCAHAMAM İFTAR PROGRAMI

22 Nisan 2022
KIZILCAHAMAM İFTAR PROGRAMI
KIZILCAHAMAM İFTAR PROGRAMI
KIZILCAHAMAM İFTAR PROGRAMI
KIZILCAHAMAM İFTAR PROGRAMI
KIZILCAHAMAM İFTAR PROGRAMI
KIZILCAHAMAM İFTAR PROGRAMI
KIZILCAHAMAM İFTAR PROGRAMI
KIZILCAHAMAM İFTAR PROGRAMI
KIZILCAHAMAM İFTAR PROGRAMI
KIZILCAHAMAM İFTAR PROGRAMI
KIZILCAHAMAM İFTAR PROGRAMI
KIZILCAHAMAM İFTAR PROGRAMI
KIZILCAHAMAM İFTAR PROGRAMI
KIZILCAHAMAM İFTAR PROGRAMI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, iftar programı için geldiği Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde, Kasaplar Çarşısı’nı bölgenin kültürel dokusuna uygun olarak TOKİ eliyle yeniden inşa ettiklerini ve Haziran ayında esnafa teslim edeceklerini belirterek, “Manavlar Çarşısı’nı da projemize dâhil ettik.” dedi. 3 bin metrekarelik kapalı pazar yerini hizmete aldıklarını, 40 bin metrekarelik millet bahçesinin çalışmalarını bitirmek üzere olduklarını söyleyen Bakan Kurum, “500 metrekarelik alanda Çam Park’ı yaptık ve sizlere hediye ettik. Yenice Mahallemizde okulumuzu yapıyoruz. 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nı yeniliyoruz.” diye konuştu.

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “ana ocağım” dediği Kızılcahamam’da iftar programına katıldı.

Kızılcahamam’ın tarihiyle, turizmiyle, tabiatıyla, güzellikleriyle, coğrafyasıyla, şehirciliğiyle sadece Ankara’nın değil, baştanbaşa Anadolu’nun kalbi olduğunu, toprağının kızıl rengini şehit kanlarından aldığını belirten Bakan Murat Kurum, “Tıpkı Ankara Çankaya’da yıkılan Açelya Apartmanında olduğu gibi; işte burada, Kızılcahamam’da, Kaymakamlığımızın arkasında, Kasaplar Çarşısı’nda çıkan yangından sonra siz kıymetli hemşerilerimizin yanında olduğumuz gibi. Kızılcahamam’ın simgesi Kasaplar Çarşısı’nda yangından sonra yaraları hep birlikte sardık.” dedi.

“40 bin metrekarelik millet bahçemizin çalışmalarını bitiriyoruz”

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) eliyle bölgenin kültürel dokusuna uygun olarak Kasaplar Çarşısı’nı yeniden inşa ettiklerini kaydeden Bakan Kurum, “İnşallah Haziran ayında da bitirip esnafımıza teslim edeceğiz. Manavlar Çarşısı’nı da projemize dâhil ettik. Özellikle hanım kardeşlerimizin daha rahat alışveriş yapabilmeleri için, 3 bin metrekarelik kapalı pazar yerini hizmete aldık. Gençlerimiz, çocuklarımız, büyüklerimiz için 40 bin metrekare alan üzerine kurulu millet bahçemizin çalışmalarını bitiriyoruz. İnşallah çok yakında çocuklarımızla, gençlerimizle, sizlerle buluşturacağız.” müjdesini verdi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Millet bahçemizde yürüyüş yolları olacak. Çocuk oyun alanları, spor sahaları, kaykay pisti olacak. Restoranı, millet kıraathanesi ve parkıyla muhteşem bir eser olacak. Bizim bir hayalimiz var; geçmişinden aldığı ilhamla; gençlerinin geleceğe umutla baktığı, esnafının, Kızılcahamamın güzel insanlarının mutlu olduğu, üreten, gelişen, büyüyen; doğasıyla, termal turizmiyle çok daha güzel bir Kızılcahamam. Bugün Yenice Mahallemizde kazandıracağımız yeni yuvalarla; Ankara Caddesi’nde, Cengiz Topel’de ve Hal Caddesi’nde yaptığımız sokak güzelleştirme çalışmalarıyla, bu güzel ilçemizi tarihî ve yöresel mimarisiyle yeniden buluşturduk.”

“Güneş Enerji Santralini kurduk, Çam Parkı’nı yaptık, Yenice Mahallesi’ne de okul yapıyoruz”

Kızılcahamam’ın doğal zenginliklerini değerlendirmek istediklerini ve Güneş Enerji Santralini kurduklarını ifade eden Bakan Murat Kurum, “Şehrimizin simgesi hâline gelen 500 metrekarelik alanda Çam Park’ı yaptık ve sizlere hediye ettik. Yenice Mahallemizde okulumuzu yapıyoruz. Şu anda bulunduğumuz 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nı yeniliyoruz.” bilgisini verdi.

“Kızılcahamam’ı Sıfır Atık pilot şehri ilan ettik”

Emine Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında Kızılcahamam’ı Sıfır Atık pilot şehri ilan ettiklerini hatırlatan Bakan Kurum, “Atık Getirme Merkezi’ni kurduk. Allah’ın izniyle daha nice güzel eserlerle, sizlerin hizmetinde olmaya, Kızılcahamam’ın hizmetkârı olmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Ankara’yı hiç kimsenin insafına bırakmayacağız”

Türkiye’nin önüne engel çıkararak içerideki taşeronlarıyla büyük Türkiye’nin yürüyüşünü durdurmak isteyenlerin olduğunu ancak Ankara’yı hiç kimsenin insafına bırakmayacaklarını ifade eden Murat Kurum, şunları söyledi:

“Varsın birileri iş üretmek yerine, korolar kurup “Ankara’nın taşına bak, gözlerimin yaşına bak.” desinler. Ankara’yı kışta kara, yazda susuzluğa, sabah saatlerinde trafiğe, günün her saatinde çevre kirliliğine terk etsinler. Biz Ankara’yı, Kızılcahamam’ı geleceğe taşımaya devam edeceğiz. Bu konuda bir an bile dur durak bilmeyeceğiz, bir an bile taviz vermeyeceğiz.”

“2023 seçimlerinde rekor oyla Sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden seçeceğiz”

“Onlara diyoruz ki; elinizden geleni ardınıza koymayın. Biz buradayız.” diye seslenen Murat Kurum, “Türkiye’nin önündeki oyunları bozacak ruh burada! İşte tam bu meydanda! Akçakese’den Bademli’ye, Bulak’tan Çavuşlar’a, Doğanözü’nden Kalemler’e, Taşlıca’dan Yukarıkese’ye kadar Kızılcahamam’ın yiğitleri burada, Ahileri burada, seymenleri burada!” dedi.

Kurum sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Bu ruh; Cumhur İttifakıdır, bir millet cephesidir. Bu cephe; 15 Temmuz’da hain FETÖ’cülere set olmuş, kan vermiş, can vermiştir ama vatanını asla teslim etmemiştir! ‘Zafer; bütün gönüllerin birleşmesidir!’ Biz gönülleri birleştireceğiz. Kalpleri yakınlaştıracağız. Allah’ın izniyle bu ruhla; 2023 ve 2024 seçimlerinde rekor oylarla Sayın Cumhurbaşkanımızı seçip Cumhur İttifakı’nı bir kez daha zirveye taşıyacağız.”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, iftar programının ardından yapımı devam eden Kasaplar Çarşısı’na geçerek incelemelerde bulundu ve çalışmalara dair bilgiler aldı.