ATATURK

Gazeteciler Çevre İçin Ağrı'ya Tırmanıyor

24 Ağustos 2013
Gazeteciler Çevre İçin Ağrı'ya Tırmanıyor

Ankaralı 4 Gazeteciden  Ağrı Dağına Basın Tırmanışı

Kamuoyunda çevre duyarlılığını artırmak için Ankaralı dört gazeteci Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın organizasyonu ile Ağrı Dağına tırmanış gerçekleştirecek.

Savaş , eylem gibi her türlü zor şartların içinde görev yapan gazeteciler bu sefer çevre duyarlılığını artırmak için çalışacak.  Ankaralı bir grup gazeteci küresel ısınma, atık yağların geri dönüşümü, yer altı sularının kirletilmesi ve ambalaj atıklarının kaynağından ayrı toplanmasına dikkat çekmek  amacıyla çevrenin zirvesi Ağrıya basın tırmanışı gerçekleştirecek.

Tırmanışa Kanal 24 Televizyonu kameramanı Bayram Şahin, CnnTürk Muhabiri Murat Pazarbaşı,  Kameraman Ertan Ezen ve  Milliyet Foto Muhabiri Yavuz Özden katılacak.

1-7 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan  tırmanışta gazeteciler önce 3 bin 200 metre, daha sonra 4 bin 200 metreye yüksekliğe tırmanacak. Zirveyi ise 5 bin 165 metre yükseklikte kapatacak olan gazeteciler, yanlarında götürdükleri Türk Bayrağı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  Bayrağı’nı diktikten sonra inişe geçecekler.