ATATURK

BAKAN ÖZHASEKİ: “KAYSERİ’DE HAYIRLI HİZMETLER ARKA ARKAYA GELİYOR”

29 Eylül 2023
BAKAN ÖZHASEKİ: “KAYSERİ’DE HAYIRLI HİZMETLER ARKA ARKAYA GELİYOR”
BAKAN ÖZHASEKİ: “KAYSERİ’DE HAYIRLI HİZMETLER ARKA ARKAYA GELİYOR”
BAKAN ÖZHASEKİ: “KAYSERİ’DE HAYIRLI HİZMETLER ARKA ARKAYA GELİYOR”

Kayseri’de Samet Özer Kur’an Kursu’nun açılışına katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Kayseri hayırsever şehirdir. Her gün yeni yeni açılışlar, temel atmalar, hayırlı hizmetler arka arkaya geliyor. Bundan dolayı böyle bir şehirde olmak, böyle bir şehrin çocuğu olmak ve onu temsil ediyor olmak emin olun bir gurur vesilesi.” dedi.

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’de Samet Özer Kur’an Kursu’nun açılışına katıldı.

Beraberindeki heyet ile Cuma namazını Melikgazi Besime Özderici Camii’nde kılan Bakan Özhaseki, Melikgazi Belediyesi A. Samet Özer Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezinin açılış törenine katıldı. Kayserili hayırsever Hasan Özer’in trafik kazasında kaybettiği 26 yaşındaki oğlu Samet Özer’in adına yaptırdığı Kur’an kursunun açılış töreni Kur’an-î Kerim tilaveti ile başladı. Kayseri’nin hayırsever bir şehir olduğunu söyleyen Bakan Özhaseki, “Şehrimizi seviyoruz, Allah’a şükür yıllarca hizmet ettik. Sizler destek verdiniz, biz gayret ettik. Şimdi de kardeşlerim aynı şekilde koşturmaya devam ediyorlar. Değerli belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Burada bulunduğumuz her günde yeni yeni açılışlar, temel atmalar, hayırlı hizmetler arka arkaya geliyor. Bundan dolayı böyle bir şehirde olmak, böyle bir şehrin çocuğu olmak ve onu temsil ediyor olmak emin olun bir gurur vesilesi.” dedi.

 “KAYSERİ’YE GELDİKÇE YÜZÜMÜZ DAHA BAŞKA GÜLÜYOR”

Açılışı yapılan Merkez için hayır dileklerinde bulunan Bakan Özhaseki, “Kayseri'ye geldikçe, baba ocağına düştükçe yüzümüz daha başka gülüyor. Bu memleketin havası, suyu bir başka.” ifadeleriyle Kayseri ile aralarındaki bağın bir anne ile evladının arasındaki bağ gibi olduğunu ifade etti.  Bir ticaret şehri olan Kayseri’nin hayırsever bir şehir olduğunu ifade eden Bakan Özhaseki, “Birçok insan şehrimizde hayır işlemeye devam ediyor.” diye konuştu.

“DEPREMZEDELERİ GÜVENLİ EVLERİNE KAVUŞTURACAĞIZ”

Konuşmasında, deprem bölgesinde sürdürülen çalışmaları da anlatan Bakan Özhaseki, “Bundan 6 ay kadar önce Kahramanmaraş merkezli büyük bir deprem meydana geldi. Gecemiz, gündüzümüz orada geçiyor. Bütün enerjimizi oraya vermeye çalışıyoruz. 1 milyon 900 bin vatandaşımız evlerinin dışında. Orada yapılması gereken ev sayısı 680 bin, iş yerleri sayısı 170 bin. Dile kolay birkaç tane şehir yapacaksın. Oraları ayağa kaldırmak adına Bakanlığımız, naçizane başlarında da ben olmak üzere gece gündüz uğraşıyoruz. Allah mahcup etmesin. İnşallah bu yükün altından kalkacağız biz. O kardeşlerimizi güvenli evlerine kavuşturacağız.” dedi.

1999 yılından sonra yapılan konutları genellikle güvenli kabul ettiklerini, yapılan yapıların da mevzuata uygun yapılması halinde endişe edilmemesi gerektiğini ifade eden Özhaseki, “Mevzuata uygun olarak yapılan evlerde endişeniz olmasın, rahat olun. Evin yüksek olması yıkılmasına sebep değil. Denizin üstüne bile ev yapılır. Yeter ki oradaki mevzuata uygun, statiği uygun yapılmış olsun. Bundan dolayı da güzel evlerinizde sağlıkla oturun, huzurla oturun, ağız tadıyla oturun.” şeklinde konuştu.

DUALARLA AÇILDI

Konuşmaların ardından Melikgazi Belediyesi A. Samet Özer Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Yapılan duaların ardından açılış kurdelesini çocuklarla birlikte kesen Bakan Özhaseki, makasları çocuklara hediye etti. Kurdeleyi keserken çocuklara dikkatli olmalarını öğütleyen Bakan Özhaseki, “İnşallah sizler buralarda okursunuz, eğitim alırsınız ve sonra bu millete faydalı olursunuz.” ifadeleriyle duygularını paylaştı.