ATATURK

BAKAN KURUM’DAN İLK ZİYARET SEVGİ EVLERİNE…

22 Ağustos 2018
BAKAN KURUM’DAN İLK ZİYARET SEVGİ EVLERİNE…
BAKAN KURUM’DAN İLK ZİYARET SEVGİ EVLERİNE…
BAKAN KURUM’DAN İLK ZİYARET SEVGİ EVLERİNE…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Karatay ve Mevlana sevgi evlerinde kalan kimsesiz çocuklarla bayramlaştı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bayram namazını kılmak için Selçuklu ilçesindeki Haciveyiszade Camisi'ne geldi. Bayram namazını kılan ve ardından vatandaşlarla bayramlaşan Kurum, gazetecilere yaptığı açıklamada, memleketinde bayram namazı kılmanın huzur ve mutluluğunu yaşadığını, bayramların ülkedeki birlik ve beraberliği pekiştirdiğini söyledi.
Bayram namazı sonrası gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Kurum, ülkenin zor bir dönemden geçtiğine işaret ederek, "Ekonomik bir savaşla karşı karşıyayız. Bu bayramlar bize şunu hatırlatıyor; bir, birlik, beraber olduğunuzda bileğinizi kimse bükemez. Türk milleti olarak bütün dünyada en çok yardım yapan millet olduğumuzu herkes zaten açık bir şekilde biliyor. O yüzden biz Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, liderliğinde 2023’e 2053’e, 2071’e emin adımlarla ilerliyoruz. Bundan kimsenin şüphesi, endişesi olmasın" açıklamalarını yaptı.
Şehit ve gazilere şükranlarını ileten Kurum, tüm vatandaşların Kurban Bayramı'nı tebrik etti.
Camiden ayrıldıktan sonra ilk bayram ziyaretini kimsesiz çocuklara yapan Kurum, Karatay Sevgi Evleri'nde çocuklarla kahvaltı yaptı, bayram hediyesi ve harçlığı dağıttı. Çocukların her biriyle tanışıp sohbet eden Kurum, 15 Temmuz Gazisi Halit Şener'i Karatay'daki evini ziyaret etti. Ardından Mevlana Sevgi Evleri'ndeki kimsesiz çocuklarla bir araya gelen Kurum, şiirler okuyan, şarkılar söyleyen çocuklara bayram harçlığı ve hediye verdi.
Kurum, daha sonra Karapınar ilçesine geçti.