ATATURK

BAKAN KURUM: “BÖLGENİN POTANSİYELİNİ YÜKSELTECEK FAALİYETLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

21 Aralık 2018
BAKAN KURUM: “BÖLGENİN POTANSİYELİNİ YÜKSELTECEK FAALİYETLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
BAKAN KURUM: “BÖLGENİN POTANSİYELİNİ YÜKSELTECEK FAALİYETLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir dizi programa katılmak için geldiği Şanlıurfa’da, Bakanlığının gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, açılış ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa'da, Vali Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, kaymakam ve belediye başkanlarıyla GAP Tarımsal Eğitim Merkezi'nde (GAPTEAM) bir araya geldi. Toplantının ardından gazetecilere açıklamada bulunan Kurum, kentte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bakan Kurum, kentin ve ilçelerin her bölgesinin problemini ayrı ayrı konuştuklarını ve sorunların çözümü için yerinde karar verdiklerini belirtti. Kurum, kentin çok genç bir nüfusa sahip olduğunu dile getirerek, bölgenin potansiyelini yükseltecek tarım, sanayi ve turizmin daha fazla geliştirilmesine yönelik yeni plan ve uygulamaları faaliyete geçireceklerini bildirdi.

Kentsel dönüşümden çevreye, sıfır atıktan parkların yönetimine kadar birçok konuyla yakından ilgilendiklerini vurgulayan Kurum, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çerçevesinde illerimizde ziyaretlerde bulunuyoruz. İllerimizde bizim için önemli olduğunu düşündüğümüz toplantıları gerçekleştiriyoruz. Şehrin büyümesine, gelişmesine, kültürüne, sanayisine ve istihdamına katkı sağlamak için bakanlığımızı ilgilendiren projelere ilişkin geniş katılımlı değerlendirme toplantıları yapıyoruz. Kararlarımızı da hızlı bir şekilde valilerimiz, kaymakamlarımız ve belediye başkanlarımız ile faaliyete geçiriyoruz." diye konuştu. Kurum, şehirde faaliyete geçirilmesi planlanan proje ve çalışmaların detaylarına da değindi.

 

BAKAN KURUM KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANLARINI İNCELEDİ

Bakan Kurum, Şanlıurfa'da kentsel dönüşüm alanında da incelemelerde bulundu. Kurum, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği kentte, Karakoyun, Eski Sanayi Sitesi ve Yeşildirek Mahallesi kentsel dönüşüm alanlarını gezdi. Çalışmalar hakkında bilgiler alan Kurum, daha sonra Valilik ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Kurum, Büyükşehir Belediyesinde yaptığı konuşmada, Şanlıurfa'nın "peygamberler şehri", kadim bir şehir olduğunu söyledi. Yaptıkları toplantı sonucunda kenti ilgilendiren birçok önemli karar aldıklarını kaydeden Kurum, kararların Şanlıurfa halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kurum, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığını da ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi.