ATATURK

Bakan İdris Güllüce KÜTAHYA'DA

17 Kasım 2014
 Bakan İdris Güllüce KÜTAHYA'DA

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ak Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi için gittiği Kütahya'da, bir dizi inceleme ve temaslarda bulundu.

Bakan Güllüce, kongredeki konuşmasında, Türk tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanlığı seçiminin vatandaş eliyle yapıldığını söyledi.

Tarihin en derinliklerine, Bilge Kağan'a kadar gidilmesi halinde de ilk Cumhurbaşkanlığı seçiminin bu olduğunu belirten Bakan Güllüce, "Cumhurbaşkanını ilk defa o mübarek ellerinizle siz vatandaşlarımız seçtiniz. Bununla tarihte çok önemli bir nokta oluşturdunuz, bir iz oluşturdunuz. Ayrıca bu seçimle şunu da demiş olduk, 'ey şer ittifaklar, ey dünya, ey Türkiye üzerinde organizasyon, operasyon, fitnelikler yapanlar, Türkiye üzerinde karar vermeye kalkanlar artık kararı Türkiye verecek. Sizler değil, milli irade verecek, Türkiye hükümeti karar verecek" dedi.

Londra ile Bişkek'i birbirine bağladıklarını dile getiren Bakan Güllüce, konuşmasına şöyle devam etti:

"Şu an hızlı tren Ankara'ya kadar geldi. Sonra Sivas, Kars ve Ardahan. Sonra Kars-Tiflis hattı bitiyor. Bir de bunlarda 'cek-cak' yok kardeşim, yapılıyor şu anda bu. İşte bu her işte bize karşı çıkanlara karşı da Allah bizim yardımcımız olsun ve inşallah önümüzdeki 2015 seçimlerinde de tekrar o karşı çıkmalara rağmen bu milletin açığını, çıplağını, işsizini, evsizini daha çok azaltır, işlisini daha da çoğaltırız."

Bakan İdris Güllüce, kongrenin ardından çıktığı Kütahya Kalesi'nde, Gamze Yalçın ve Aytaç Candan çiftinin nişan kurdelesini kesti.

Çifte mutluluk dileyen Bakan Güllüce, şöyle konuştu:

"Ben burada tesadüfen bulundum. Şehir planlaması ile ilgili kente hakim tepeden bakmak için geldik. Kısmette bu iki yavrumuzun nişan töreninde bulunmak varmış. Yavrularımıza Allah'tan en kısa zamanda evlilik ve güzel bir yuva nasip etmesini diliyorum. Torunlarını görecek kadar uzun bir mutluluk yaşasınlar. Evlilik, devlet kurmak kadar önemli bir konu. Devletin çekirdeği ailedir. Aile ile devlet bir araya geliyor. Allah, şu anda kurulan devleti kıyamete kadar sağlam tutsun. Gençlerimizin mutluluk çeşmeleri hep aksın."

Bakan Güllüce daha sonra kentte restorasyonu devam eden ve tamamlanan bazı tarihi konakları da inceledi.