ATATURK

Bakan Güllüce'den Sakarya Erenler'e Ziyaret

01 Aralik 2014
 Bakan Güllüce'den Sakarya Erenler'e Ziyaret
 Bakan Güllüce'den Sakarya Erenler'e Ziyaret

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Sakarya’da kentsel dönüşümün uygulanacağı Yeni Mahallesi’ni ziyaret etti. Burada evleri kentsel dönüşüme giren olan Roman vatandaşlarla sohbet ederek karşılıklı çay içen Bakan İdris Güllüce vatandaşların sorunlarını dinledi. Ziyaretinde Bakan Güllüce’ye Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve Hendek Belediyesi Başkanı Ali İnci eşlik etti.

“Bizim için herkes birinci sınıf Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır, asla ayrım kabul etmeyiz” diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “Üstünlük sadece Allah’a olan bağlılıkla olur. Onun dışında kimsenin kimseden ne aşağısı olur, ne yukarısı olur. Bunu siyasi bir maksatla söylemiyorum, kalbi duygularımla söylüyorum. Çünkü bizim çok arkadaşımız, dostlarımız oldu, bizim inanç dünyamızda böyledir. Burada olmaktan çok hoşlandım. Siyasi bir maksatla gelmedim buraya, sırf sizi ziyarete geldim” diye konuştu.

Kahvehane çıkışında kendisini alkışlayan Roman çocuklarıyla da sohbet eden Bakan Güllüce, ‘büyüyünce başkan olacağım’ diyen küçük çocuğa “Seni Recep Tayyip Erdoğan gibi Cumhurbaşkanı yapalım” dedi.
Bakan Güllüce, ziyaretin ardından Sakarya’dan ayrıldı.