ATATURK

JAPONYA BÜYÜKELÇİSİ SAYIN KİYOSHİ ARAKI'NİN BAKANIMIZ MUSTAFA DEMİR'İ ZİYARETİ

21 Nisan 2011

Yeni göreve başlayan Japonya Büyükelçisi Sayın Kiyoshi ARAKI, Bakanımız Sayın Mustafa DEMİR’i, 20 Nisan 2011 tarihinde Makamında nezaket ziyaretinde bulunmuştur.


Sayın Bakanımız Japonya’da meydana gelen doğal afette yaşamlarını yitirenler için tekrar en derin taziyelerini sunmuştur.

Sayın Konuk Büyükelçi de Türkiye tarafından gönderilen tüm yardımlar ve başsağlığı dilekleri için Japon halkı adına şükranlarını bildirmiştir.     Bakanımız, karşılıklı ilişkilerimizin çok köklü ve sağlıklı temellere dayanmakta olduğunu; bu nedenle Japonyalı yatırımcıların Türkiye’de daha çok yatırım yapması gerektiğini belirtmiştir.
    
Sayın Bakanımız, altyapı sistemleri alanlarında Türkiye ile Japonya arasında işbirliği alanlarının olabileceğini vurgulamış, bu konuda Japonya’ya  teknik heyet gönderebileceğini ifade etmiştir.
    
Sayın Konuk Büyükelçi, bu sıcak karşılamadan dolayı memnuniyetlerini dile getirmiştir.
    
Türkiye-Japonya ilişkileri, inşaat alanındaki tecrübelerin paylaşımı, ticaret ve işbirliği, ve yatırımların artırılması ile karşılıklı olarak her türlü destek ve katkının verilebileceği ile ilgili hususların görüşüldüğü ziyaret, iyi niyet dilekleri ile sona ermiştir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır