ATATURK

BAKAN KURUM ANTALYA’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

27 Ocak 2019
BAKAN KURUM ANTALYA’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, iki günlük hortum ve sel nedeniyle Antalya'da 315 binada hasar oluştuğunu bildirdi. Bakan Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Antalya'nın Kemer ilçesindeki hortumda, bulunduğu aracın dereye sürüklenmesiyle kaybolan Kader Buse Acar'ı arama çalışmalarını inceledi.

Bakan Kurum ve  Bakan Soylu, baba Ahmet Acar'a geçmiş olsun dileklerini iletti, Kemer Sanayi Sitesi'ni gezerek, oluşan hasarla ilgili bilgi aldı. Bakanlar Kurum ve Soylu, yaşanan hortum olayını ve Kader Buse Acar'ın içinde bulunduğu aracın derede sürüklenme görüntülerini cep telefonuyla izledi. 

Kurum, gazetecilere yaptığı açıklamada, ayın 24 ve 26'sında Antalya'nın Kemer, Kumluca, Finike ve Muratpaşa ilçelerinde hortum ve sel afeti meydana geldiğini anımsattı. Hortum ve sel nedeniyle 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini, bir kişinin aranmasına devam edildiğini anlatan Kurum, vefat edenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Tüm Türkiye'ye başsağlığı dilediğini ifade eden Kurum, şöyle konuştu:

"Yaptığımız tespit çalışmalarında Kemer'de 10 ağır, 127 az hasarlı bina, Kumluca'da 2 yıkık, 11 ağır hasarlı ve 78 az hasarlı bina, Finike'de 3 hasarlı binamız mevcut. Muratpaşa ilçesinde yapılan tespit çalışmasında ise 3 ağır, 81 az hasarlı bina var. Antalya'da ön hasar tespit çalışmaları neticesinde, iki günlük hortum ve sel sebebiyle toplamda 315 binada hasar tespit ettik. Tüm Antalyalılara geçmiş olsun."

"2023'ÜN GÜÇLÜ TÜRKİYESİ İÇİN AZİM VE KARARLILIKLA ÇALIŞACAĞIZ"

Antalya’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile birlikte incelemelerde bulunan Bakan Kurum, AK Parti Antalya Aday Tanıtım Toplantısı’na da katıldı.  

Bakan Murat Kurum da kent kent gezerek çevre ve şehircilik adına yapılması gerekenleri bir bir teşkilatlarla, milletvekilleriyle, belediye başkanlarıyla istişare ettiklerini vurguladı. Kurum, "2023'ün güçlü Türkiyesi için azim ve kararlılıkla çalışacağız. Şehirlerimizi bulunduğu noktadan daha yukarıya çekme adına birçok projeyi hayata geçireceğiz." ifadelerini kullandı.