ATATURK

ÜMRANİYE ZEMİN ALTI KATLI OTOPARK VE BELEDİYE MEYDANI AÇILIŞ TÖRENİ

03 Temmuz 2022
ÜMRANİYE ZEMİN ALTI KATLI OTOPARK VE BELEDİYE MEYDANI AÇILIŞ TÖRENİ
ÜMRANİYE ZEMİN ALTI KATLI OTOPARK VE BELEDİYE MEYDANI AÇILIŞ TÖRENİ
ÜMRANİYE ZEMİN ALTI KATLI OTOPARK VE BELEDİYE MEYDANI AÇILIŞ TÖRENİ
ÜMRANİYE ZEMİN ALTI KATLI OTOPARK VE BELEDİYE MEYDANI AÇILIŞ TÖRENİ
ÜMRANİYE ZEMİN ALTI KATLI OTOPARK VE BELEDİYE MEYDANI AÇILIŞ TÖRENİ
ÜMRANİYE ZEMİN ALTI KATLI OTOPARK VE BELEDİYE MEYDANI AÇILIŞ TÖRENİ
ÜMRANİYE ZEMİN ALTI KATLI OTOPARK VE BELEDİYE MEYDANI AÇILIŞ TÖRENİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Ümraniye’de 380 Araçlık Katlı Otopark ve Belediye Meydanı Açılış Töreni’nde konuştu; İstanbul’a, Ümraniye’ye vatandaşın en öncelikli ihtiyaçlarından birine cevap verecek yeni bir eseri daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul’un Ümraniye ilçesindeki program öncesinde Ümraniye Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyaret sonrası Ümraniye’de ikamet eden LGS’den tam puan almış 7 öğrenciyi tebrik eden Bakan Kurum, ardından Belediye binasında bulunan sergi salonu açılışı için kurdele kesimini gerçekleştirdi.

Daha sonra İstanbul’un Ümraniye ilçesinde 380 Araçlık Katlı Otopark ve Belediye Meydanı Açılışı’na katılan Bakan Murat Kurum, burada yaptığı konuşmada “İstanbul bizim aşkımızdır, sevdamızdır, gönül başkentimizdir. Allah’a hamdolsun biz İstanbul sevdasıyla; Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük Türkiye yürüyüşünü başlattığı bu aziz şehre nice hizmetler, nice eserler kazandırdık.” ifadesini kullandı.

Bakan Kurum, İstanbul’a Çatalca’dan Pendik’e, Güngören’den Kağıthane’ye kadar 39 ilçede, 964 mahallenin tamamında ve her caddesinde kentsel dönüşüm, sosyal konut, millet bahçeleri projelerinin, çevre yatırımlarının tüm hızıyla devam ettiğini ve 7/24 canla başla çalıştıklarını belirterek “büyük bir gururla ifade etmek isterim ki; İstanbul’umuzu tarihin en büyük çevre ve şehircilik projeleriyle biz tanıştırdık.” açıklamasını yaptı.

Sadece son 10 yılda İstanbul’da tam 600 bin konutu yeniledikleri bilgisini paylaşan Bakan Murat Kurum, şu anda sahada toplam 140 bin yeni konutun dönüşümüne olanca hızla devam ettiklerini vurguladı; bu anlayışla İstanbul’u depremlere hazırladıklarının, vatandaşların daha sağlıklı ve daha güvenli konutlarda oturmalarına imkân sağladıklarının altını çizdi.

“Burada Hem İstanbul’a Hem De Ülkemize Bir Söz Veriyoruz!”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 2035 yılına kadar İstanbul’da, Türkiye’de güvensiz tek bir konut, yenilenmemiş tek bir yuva, yarınından umutsuz tek bir aile kalmayıncaya kadar milletvekilleriyle, belediye başkanlarıyla, teşkilatlarla ve bakanlıklarla; millet için, çocukların geleceği için canla, başla çalışmaya devam edeceklerinin sözünü verdi.

Verdikleri bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Bakan Kurum, Ümraniye'de Hekimbaşı, Kazım Karabekir ve Dumlupınar mahallelerinde 628 kentsel dönüşüm konutumuzun temellerini en geç 2 ay içerisinde atacaklarını müjdeledi.

Bakan Kurum, Ümraniyelilere bu üç mahallede yapacakları konutların sayısını etaplar halinde 2000’e çıkartacaklarını, vatandaşları sağlıklı, güvenli konutlarına yerleştireceklerinin de sözünü verdi.

“Ümraniye’mize Birçok Yatırım Aralıksız Sürüyor

Ümraniye’ye, kentsel dönüşümden sosyal konuta, millet bahçelerinden çevre yatırımlarına kadar birçok yatırımın aralıksız sürdüğünü söyleyen Bakan Kurum, ilçede toplam büyüklüğü 490 bin metrekareye ulaşan 2 millet bahçesi ile ilgili verdikleri sözleri yerine getirdiklerini aktardı.

Bakan Murat Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle içerisinde millet kıraathanesi, seyir terası, bisiklet ve yürüyüş yolları, oyun alanları, spor sahaları, piknik alanının yer aldığı 330 bin metrekarelik Ümraniye Hekimbaşı Millet bahçemizi Kasım ayında Ümraniyelilerin, İstanbulluların hizmetine sunduk. Tabi Ümraniye’miz hizmetlerin en güzelini hak ediyor. İşte bu yüzden 160 bin metrekare büyüklüğündeki Osmangazi Korusu Millet Bahçemizde de çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. İnşallah Kasım ayında sizlerin hizmetinize sunacağız. Şimdiden Osmangazi Millet Bahçemiz hayırlı uğurlu olsun.” diyerek Bakan projelerin detaylarını paylaştı.

Vatandaşların, millet bahçesinde sadece kuş seslerini ve çocukların cıvıltılarını duysun diye; gürültü bariyerini tamamladıklarını belirten Bakan Kurum, otoyoldan kaynaklanan ses kirliliğini önlediklerini, yine İller Bankası eliyle yatırım bedeli toplam 50 milyon lira olan projeleri bitirdiklerini dile getirdi.

Konuşmasını “işte bugün de söz verdiğimiz gibi İller Bankamız ve Belediyemizle, Ümraniye’nin tam merkezinde, trafik ve otopark problemini bitirecek bir projeyi hayata geçirdik. Tam 10 bin m2 alanda yatırım bedeli 39 milyon lira olan 380 araçlık akıllı, zemin altı katlı otoparkımız ile belediye meydanımızı Ümraniyeli kardeşlerimizin hizmetine sunuyoruz.” şeklinde sürdüren Bakan Kurum, çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini söyledi.