T.C. ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI

Kurumsal Web Sitesi

BAKANIMIZIN FAALİYETLERİ

Bakan Özhaseki: “İklim Değişikliği İnsanın Kendi Eliyle Meydana Getirdiği Bir Sorundur” Bakan Özhaseki: “İklim Değişikliği İnsanın Kendi Eliyle Meydana Getirdiği Bir Sorundur” 17.10.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Avrupa Birliği İklim Eylem Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Ayder Yaylası’nı Koruma Projesi İçin Protokol İmzalandı Ayder Yaylası’nı Koruma Projesi İçin Protokol İmzalandı 16.10.2017 Ayder Yaylası Yenileme ve Koruma Projesi Arama Konferansı Rize’de gerçekleştirildi.
Bakan Özhaseki İspanya Milli Günü Resepsiyonuna Katıldı Bakan Özhaseki İspanya Milli Günü Resepsiyonuna Katıldı 16.10.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İspanya’nın Milli Günü nedeniyle düzenlenen resepsiyona katıldı.
Bakan Yardımcısı Ceylan İklim Eylem Haftasının Açılışını Gerçekleştirdi Bakan Yardımcısı Ceylan İklim Eylem Haftasının Açılışını Gerçekleştirdi 15.10.2017 Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AB Delegasyonunun İklim Eylem Haftası nedeniyle düzenlediği toplantıya katıldı.
İçme ve Kullanma Suyu Sistemlerinde Yeni Dönem İçme ve Kullanma Suyu Sistemlerinde Yeni Dönem 13.10.2017 İçme suyu temini ve dağıtım sistemlerinin planlanması, tasarımı, projelendirilmesi, yapımı ve işletilmesine ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, su temini ve dağıtımına yönelik altyapı hizmetlerindeki düzensizlik ve altyapı karmaşasını ortadan kaldırmak amacıyla hazırlanan "İçme ve Kullanma Suyu Temini ve Dağıtım Sistemleri Hakkında Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Müsteşar Öztürk; “81 İlimizin Atık Yönetimi Planlarını Oluşturuyoruz” Müsteşar Öztürk; “81 İlimizin Atık Yönetimi Planlarını Oluşturuyoruz” 13.10.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca düzenlenen, 3 gün sürecek "Katı Atık Yönetimi Çalıştayı" Konya'da bir otelde başladı.
Bakan Özhaseki Sırbistanlı Mevkidaşıyla Bir Araya Geldi Bakan Özhaseki Sırbistanlı Mevkidaşıyla Bir Araya Geldi 10.10.2017 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beraberindeki bakanlarla birlikte Sırbistan gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic resmi törenle karşıladı.
Uluslararası Katılımla "Katı Atık Yönetimi Çalıştayı"  Başlıyor Uluslararası Katılımla "Katı Atık Yönetimi Çalıştayı" Başlıyor 09.10.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenleyeceği " Katı Atık Yönetimi Çalıştayı " Konya'da başlıyor. Uluslararası katılımın sağlanacağı ve katı atık alanında faaliyet gösteren 200 paydaşı bir araya getirecek olan çalıştayda Türkiye’de katı atık sektöründe karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri, projeler ve yeni teknolojiler masaya yatırılacak.
Bakan Özhaseki Türkiye Belediyeler Birliği’nin Yeni Başkanının Belirlendiği Toplantıya Katıldı Bakan Özhaseki Türkiye Belediyeler Birliği’nin Yeni Başkanının Belirlendiği Toplantıya Katıldı 06.10.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye Belediyeler Birliği’nin yeni başkanının seçildiği Meclis toplantısına katıldı.
Bakan Özhaseki Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Kura Çekim Törenine Katıldı Bakan Özhaseki Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Kura Çekim Törenine Katıldı 05.10.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ve Mamak Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen Mamak Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen 775 konut, kura ile sahiplerini buldu.
Bakanlık 150 deniz kaplumbağasını hayata döndürdü Bakanlık 150 deniz kaplumbağasını hayata döndürdü 04.10.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2008'den bu yana, çeşitli nedenlerle yaralanan, nesli tükenme tehdidi altındaki 150 deniz kaplumbağası, tedavilerinin ardından doğal ortamına bırakıldı.
TAPUDA BEKLEMEYE "ALO 181" İLE SON VERİLİYOR TAPUDA BEKLEMEYE "ALO 181" İLE SON VERİLİYOR 02.10.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, tapu ve kadastro işlemlerinin hızlı ve kolay yapılabilmesi amacıyla "ALO 181 Tapu ve Kadastro Hattı" üzerinden üç yılda 542 bin 950 vatandaşa hizmet verildi.
Bakan Özhaseki; “Mimar Sinan Kültür Coğrafyamızın Birikimidir” Bakan Özhaseki; “Mimar Sinan Kültür Coğrafyamızın Birikimidir” 29.09.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Uluslararası Mimar Sinan Proje Olimpiyatları ödül törenine katıldı.
Bakan Özhaseki’den İklim Değişikliği Vurgusu: “Dengenin Bozulması İnsan Kaynaklı” Bakan Özhaseki’den İklim Değişikliği Vurgusu: “Dengenin Bozulması İnsan Kaynaklı” 27.09.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi Açılış Konferansı’na katıldı.
"Frigya vadisi" düzenlenecek "Frigya vadisi" düzenlenecek 26.09.2017 Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar sınırları içinde bulunan ve Friglerin izlerini taşıyan "Frigya Vadisi"nin doğal değerlerinin ön plana çıkarılarak, yeniden düzenlenmesi için harekete geçildi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 sonraki sayfa son sayfa
f