T.C. ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI

Kurumsal Web Sitesi

BAKANIMIZIN FAALİYETLERİ

Bakanlık Egzoz Muayenesi Yaptırmayanları Tespit Edecek Bakanlık Egzoz Muayenesi Yaptırmayanları Tespit Edecek 11.12.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, Türkiye'de yaklaşık 22 milyon araç bulunduğunu belirterek, "Emniyetten tüm araçların listelerini alacağız. Bizde egzoz muayenesi yaptıranlar var. Listeden egzoz muayenesi yaptırmayanları tespit edeceğiz. Vatandaşı o noktada uyaracağız ve zaman zaman da birlikte denetim sisteminin daha yaygınlaştırılması için çalışma yapacağız." dedi.
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı 09.12.2017 Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabul edilişinin 69. yıl dönümü vesilesiyle vatandaşlarımızın ve dünya milletlerinin İnsan Hakları gününü tebrik ediyorum.
Bakan Özhaseki: “Çevreyi Korurken Yatırımları da Sürdüreceğiz” Bakan Özhaseki: “Çevreyi Korurken Yatırımları da Sürdüreceğiz” 08.12.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Tabiatı Keşfet Yeşil Çerçeve Fotoğraf Yarışması”nın ödül törenine katıldı.
Bakan Özhaseki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile DASK İşbirliği Tanıtım Toplantısına Katıldı Bakan Özhaseki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile DASK İşbirliği Tanıtım Toplantısına Katıldı 07.12.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) İşbirliği Hasar Tespit Tanıtım Toplantısı, Kızılcahamam’da gerçekleştirildi.
Tabiatı Keşfet Yeşil Çerçeve Fotoğraf Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buluyor Tabiatı Keşfet Yeşil Çerçeve Fotoğraf Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buluyor 06.12.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanlığının çevre farkındalığı oluşturmak amacıyla üniversiteli öğrenciler arasında düzenlemiş olduğu fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere yarın 55 Bin TL ödül dağıtılacak.
Müsteşar Öztürk “Emisyon Ticaret Sisteminin Kurulması” Projesi Açılış Toplantısına Katıldı Müsteşar Öztürk “Emisyon Ticaret Sisteminin Kurulması” Projesi Açılış Toplantısına Katıldı 06.12.2017 Alman İşbirliği Kurumu ve Ukrayna Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nın birlikte yürüteceği Ukrayna’da “Emisyon Ticaret Sisteminin Kurulması” projesinin açılış toplantısı 5 Aralık 2017 tarihinde Ukrayna’nın Kiev kentinde gerçekleştirildi.
Bakan Özhaseki; “Belgeler Uyduruk Kâğıtlar, Paçavralar” Bakan Özhaseki; “Belgeler Uyduruk Kâğıtlar, Paçavralar” 04.12.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki bazı programlara katılmak için Kayseri’ye geldi. Bakan Özhaseki programlara başlamadan önce gazetecilerin sorularını cevapladı.
BAKAN ÖZHASEKİ; "DAVAYI KAZANIRSAM MECLİSTE SUCUK DAĞITACAĞIM" BAKAN ÖZHASEKİ; "DAVAYI KAZANIRSAM MECLİSTE SUCUK DAĞITACAĞIM" 04.12.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki bir dizi program ve açılışa katılmak üzere Kayseri’ye geldi. Bakan Özhaseki ilk olarak bakanlığınının Kayseri’de görev yapan personeliyle bir araya geldi. Bakan Özhaseki daha sonra Kayseri Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü ile İŞKUR İl Müdürlüğünün yeni hizmet binalarının temel atma törenine katıldı.
Köysel Dönüşüm Kapsamında Örnek İki Köy Tamamlandı Köysel Dönüşüm Kapsamında Örnek İki Köy Tamamlandı 03.12.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, köylerde sağlıksız ve kimliksiz yapıların ortadan kaldırılarak yöresel mimari ile geleneksel köy yaşamının birleştirileceği "Köysel (Kırsal) Dönüşüm" çalışmaları kapsamında örnek iki köyü tamamladı.
Bakan Özhaseki “Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması”na Katıldı Bakan Özhaseki “Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması”na Katıldı 01.12.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Beyoğlu Belediyesi ve Beyoğlu Yatırımcılar Grubu (BIG) tarafından düzenlenen "Beyoğlu" markasının konuşulacağı "Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması"na katıldı.
Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü Bakan Özhaseki’nin Katılımıyla Kutlandı Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü Bakan Özhaseki’nin Katılımıyla Kutlandı 30.11.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü dolayısıyla Ankara’da düzenlenen programa katıldı.
Ulusal Eko-Etiket” Logo Yarışmasına Başvurular Başladı Ulusal Eko-Etiket” Logo Yarışmasına Başvurular Başladı 29.11.2017 Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından WYG Türkiye teknik desteği ile yürütülen “Türkiye’de Ulusal Çevre Etiket Sisteminin Kurulması” Projesi, “Ulusal Eko-etiket” logo yarışması, 22 Kasım 2017 tarihinde başlıyor.
Bakan Özhaseki Artvin'i Ziyaret Etti Bakan Özhaseki Artvin'i Ziyaret Etti 26.11.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Artvin AK Parti Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi’ne katıldı.
Dünya CBS Günü “Bilgi Toplumunun Yaşam Alanı - Akıllı Şehirler” Temasıyla Toplanacak Dünya CBS Günü “Bilgi Toplumunun Yaşam Alanı - Akıllı Şehirler” Temasıyla Toplanacak 25.11.2017 Bu yıl "Bilgi Toplumunun Yaşam Alanı - Akıllı Şehirler" temasıyla gerçekleştirilecek Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü etkinliğine Ankara ev sahipliği yapacak. Etkinlikte akıllı şehir alt yapısı hazırlığı içindeki belediyeler, kentlere değer katacak ve hayatı kolaylaştıracak uygulamalar geliştiren firmalarla buluşacak.
Yalan ve iftiralara 10 maddelik açıklamayla cevap Yalan ve iftiralara 10 maddelik açıklamayla cevap 25.11.2017 Bugün yayınlanan, Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerinde çıkan haberlerde Sayın Bakanımızı hedef alan asılsız ifadeler ve algı üretme çabasına karşı açıklama yapma zarureti doğmuştur. Haberde geçen olayın doğrusu şudur:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 sonraki sayfa son sayfa