Türk Alman Çevre Yürütme Kurulu 15. Toplantısı Berlin’de Gerçekleştirildi
Türk Alman Çevre Yürütme Kurulu 15. Toplantısı Berlin’de Gerçekleştirildi
25 Nisan 2018

Türk Alman Çevre Yürütme Kurulu 15. Toplantısı Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirildi.

Berlin’de gerçekleştirilen toplantıya Türkiye’yi temsilen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve İklim Değişikliği Başmüzakerecisi Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar katıldı.

Müsteşar Yardımcısı ve İklim Değişikliği Başmüzakerecisi Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar toplantıdaki konuşmasına kurulun 15. toplantısı nedeniyle Almanya’da ağırlanmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek başladı.

Prof.Dr. Birpınar; "Türk-Alman Çevre Yürütme Kurulu" çalışmaları, Bakanlıklarımız arasında imzalanan "Çevre Koruma Pilot Projeleri Mutabakat Metni" kapsamında,  2007 yılında yapılan ilk toplantı ile başlatıldı” dedi.

Yürütme Kurulu Toplantıları günümüze kadar verimli çalıştaylar ve uluslararası fuarlar ile birlikte eş-zamanlı bir şekilde yürütülüyor diyen Prof.Dr. Mehmet Emin Birpınar ; “Yürütme Kurulu çalışmaları kapsamında;  Türk-Alman Çevre Yürütme Kurulu kapsamında Türkiye ile Almanya arasında bugüne kadar gerçekleştirilen projeler hakkında genel bilgi, Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Türkiye ile Almanya arasında bugüne kadar gerçekleştirilen projeler hakkında genel bilgi, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH) ve Türkiye için sürdürülebilir tüketim ve üretimin ilgisi hakkında genel bilgi verilecek” dedi.

Prof.Dr.Mehmet Emin Birpınar Yürütme Kurulu Toplantılarında ayrıca; Atık Yönetimi ve Atıksu Konuları, İklim Değişikliği Konuları, Enerji Projeleri, Akıllı Şehirler ve Süper Kent Projesi, Sürdürülebilir Üretim Ve Kaynak Verimliliği konularının da gündemde yer alacağının altını çizdi.