Tabiatı Keşfet Yeşil Çerçeve Fotoğraf Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buluyor
06 Aralık 2017

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığının çevre farkındalığı oluşturmak amacıyla üniversiteli öğrenciler arasında düzenlemiş olduğu fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere yarın 55 Bin TL ödül dağıtılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğü ile Türkiye Çevre Koruma Vakfının  birlikte düzenlemiş olduğu   Tabiatı Keşfet Yeşil Çerçeve Fotoğraf Yarışması'nda dereceye girenlere yarın ödülleri takdim edilecek.
 
2 binden fazla fotoğrafın katıldığı yarışmanın jüri değerlendirmesi İl Bank Sosyal Tesislerinde gerçekleşti.
 
Jüri heyetinde; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürü Kemalettin Cengiz Tekinsoy, Anadolu Ajansı Fotoğraf Editörü Fırat Yurdakul, Doğa fotoğrafçıları Tansu Gürpınar ve Prof. Dr. Adnan Ataç yer aldı. 
 
16 Özel Çevre Koruma Bölgesine ait doğa fotoğrafları arasından birinci olan yarışmacıya 20 Bin TL, ikinci olan yarışmacıya 10 Bin TL ve üçüncü olan yarışmacıya 5 Bin TL ayrıca 2 Bin 500 TL mansiyon ödülü olarak 8 yarışmacıya 20 Bin TL ödül verilecek. Yarışma kapsamında 8 mansiyon ve 3 derece olmak üzere 11 yarışmacıya toplam 55 Bin TL ödül dağıtılacak.
 
Ödül töreni 7 Aralık 2017 tarihinde, Ankara'da bir otelde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla gerçekleşecek.
 
TRT'nin medya sponsoru olduğu yarışmanın ödül töreni sonrasında, sergi açılışı gerçekleşecek.