Müsteşar Yardımcısı Tuzcuoğlu, "Şura Ortak Çalışma Toplantısı"nın Açılışını Gerçekleştirdi
24 Nisan 2017

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, “Şehircilik Şurası Ortak Çalışma Toplantısı”nın açılışını gerçekleştirdi.

 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, “Şehircilik Şurası” kapsamında devam eden çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şehircilik Şurası Ortak Çalışma Toplantısı’nın açılışında konuşan Tuzcuoğlu, Şura’da alınacak kararların bir süre sonra kamuoyu ile paylaşılacağını açıkladı.
 
Şura’daki komisyonlar tarafından oluşturulan raporların önemine değinen Tuzcuoğlu, raporlar arasındaki koordinasyonun kurularak, Bakanlık’ta gerçekleştirilecek çalışma öncesinde raporların bir araya getirilmesi gerektiğini kaydetti. Tuzcuoğlu, “Buradaki çalışmalarımızın ardından Bakanlık’ta bir araya gelip, son istişaremizi gerçekleştirerek bu toplantımızın nihai değerlendirmesini yapmayı amaçlıyoruz. Bu toplantının nihayetine göre ortaya çıkan raporların derlenip toparlanması bizim için oldukça önemli bir husus. Daha sonra da genel kurulla ilgili de bir takvim belirlenir o takvimle de şuramızın aldığı kararları kamuoyu ile paylaşmış oluruz” diye konuştu.