HABERLER

AYDIN-MUĞLA İLLERİ BÜTÜNLEŞİK KIYI ALANLARI PLANI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI 18.10.2017 Genel Müdürlüğümüzce çalışmaları sürdürülen toplam kıyı uzunlukları yaklaşık 1900 km olan Aydın - Muğla İlleri için hazırlanan Aydın-Muğla İlleri Bütünleşik Kıyı Alanları Planı Bilgilendirme Toplantısı Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü Genel Müdürü Sn. Yavuz Erdal KAYAPINAR’ın katılımlarıyla 10-11 Ekim 2017 tarihlerinde Aydın ve Muğla il merkezlerinde gerçekleştirildi.
BALIKESİR - ÇANAKKALE İLLERİ BÜTÜNLEŞİK KIYI ALANLARI PLANI BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DÜZENLENDİ 05.10.2017 Genel Müdürlüğümüzce çalışmaları sürdürülen ve Marmara Denizi ve Ege Denizi olmak üzere iki denize toplam 1350 km kıyısı olan Balıkesir-Çanakkale İlleri için hazırlanan Balıkesir-Çanakkale İlleri Bütünleşik Kıyı Alanları Planı Bilgilendirme Toplantısı 2-3 Ekim 2017 tarihlerinde Balıkesir ve Çanakkale illerinde Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sn. A.Nazan YILMAZ’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULAMALARINDA PLANLAMA İLKELERİNİN VE KRİTERLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ ÇALIŞMA TOPLANTISI MÜSTEŞARIMIZ PROF.DR.SN.MUSTAFA ÖZTÜRK'ÜN KATILIMLARIYLA GERÇEKLEŞTİ 19.09.2017 Kentsel Dönüşüm Uygulamalarında Planlama İlkelerinin ve Kriterlerinin Geliştirilmesi” Projesi Çalışma Toplantısı Müsteşarımız Prof. Dr. Sn.Mustafa ÖZTÜRK’ün katılımlarıyla gerçekleşti.
ZONGULDAK İLİ, KİLİMLİ İLÇESİNDE TASMAN HASARLARI VE ÖNLEMLER 07.08.2017 Zonguldak İli, Kilimli İlçesinde Tasman Hasarları Ve Önlemler
“KÖYLERDE YÖRESEL ÖZELLİKLER VE İHTİYAÇLAR DAHİLİNDE YAPILAŞMA KOŞULLARININ BELİRLENMESİ PROJESİ” PROKOTOLÜ İMZALANDI. 31.07.2017 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 8. Maddesi (ğ) bendi uyarınca hazırlanması gereken “Köy Tasarım Rehberleri”nin usul ve esaslarının ortaya konulması amacıyla düzenlenen “Köylerde Yöresel Özellikler ve İhtiyaçlar Dahilinde Yapılaşma Koşullarının Belirlenmesi Projesi” protokolü Bakanlığımız ile İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörlüğü arasında 31 Temmuz 2017 tarihinde imzalanmıştır.
KİLİS İLİ 1/100.000 ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI KİLİS İLİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR. 12.07.2017 Bakanlığımızca çalışmaları başlatılan ve nihai aşamaya gelmiş olan Kilis İli 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı’nın araştırma, analiz ve taslak plan kararları Mekansal Planlama Genel Müdürü Y. Erdal KAYAPINAR’ın katılımı ile Kilis Öğretmen Evi Konferans Salonunda 12.07.2017 tarihinde saat 14.00 ‘te yapılan toplantıda anlatılmıştır.
BM-HABITAT YÖNETİM KONSEYİ 26. TOPLANTISINA KATILIM SAĞLANDI 31.05.2017 7-12 Mayıs 2017 tarihlerinde Kenya’nın Nairobi şehrinde düzenlenen Birleşmiş Milletler Habitat Programı Yönetim Konseyi 26. Toplantısına katılım sağlanmıştır. BM-Habitat Programı 20 yılda bir düzenlenen Habitat Konferanslarıyla, sürdürülebilir kentleşme ve konut konularında küresel bir vizyon belirlemekte ve bu çerçevede çalışmalar yürütmektedir. Ekim 2016’da Ekvatorun Kito şehrinde düzenlenen Habitat III Konferansından sonra düzenlenen ilk Yönetim Konseyi toplantısı olduğu için önümüzdeki 20 yılın küresel şehircilik stratejisi olarak görülen “Yeni Kentsel Gündem”in uygulanması adına önemli bir toplantı olmuştur.
DIŞ TETKİK TOPLANTISI GENEL MÜDÜR KAYAPINAR BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ 22.03.2017 DIŞ TETKİK TOPLANTISI GENEL MÜDÜR KAYAPINAR BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ
3. İÇ TETKİK TOPLANTISI GENEL MÜDÜR KAYAPINAR BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ 13.02.2017 3. İÇ TETKİK TOPLANTISI GENEL MÜDÜR KAYAPINAR BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ
KOP İLLERİ ÖRNEK İMAR UYGULAMALARI PROJESİ KONYA İLİ MERAM İLÇESİ AÇILIŞ TOPLANTISI KONYA’DA YAPILDI 05.01.2017 KOP eylem planı kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen “KOP İlleri Örnek İmar Uygulamaları Projesi” nin Konya İli Meram İlçesindeki uygulamasının açılış toplantısı Konya’ da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Refik TUZCUOĞLU’ nun katılımı ile yapıldı. Açılış toplantısında, Konya Meram Belediye Başkanı Fatma TORU, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal KAYAPINAR, KOP İdaresi Başkanı İhsan BOSTANCI, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcısı Adil Hakan AYBER’ in konuşmalarının ardından Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü Harita ve Emlak Dairesi Başkanlığı Arsa ve Arazi Düzenlemesi Şube Müdürü İsmail İlhan ALTINOK tarafından proje detay sunumları yapıldı.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 sonraki sayfa son sayfa