Çevre ve İklim Programında Sektörel İzleme Komitesi, Müsteşar Yardımcısı Tuzcuoğlu Başkanlığında Toplandı
16 Mayıs 2017

 Çevre ve İklim Eylemi Sektör Operasyonel Programı’nın ikinci Sektörel İzleme Komitesi Müsteşar Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu Başkanlığı’nda toplandı.

 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) fonları ile yürütülen Çevre ve İklim Eylemi Sektör Operasyonel Programı’nın ikinci Sektörel İzleme Komitesi Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu Başkanlığı’nda bir araya gelen komite toplantısında, 2007 ile 2013 yıllarını kapsayan birinci IPA dönemi projeleri ele alındı. Toplantıda ayrıca 2014 – 2020 yıllarını kapsayan ikinci IPA dönemine ilişkin projeler de değerlendirildi.
 
Avrupa Komisyonu Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürlüğü (DG NEAR) Türkiye Masası Şefi Patrick PAQUET ve Program Görevlisi Andres Moya San MARTIN ile AB Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Müsteşar François BEGEOT’un katılımları ile gerçekleşen toplantıda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve AB Delegasyonu yetkililerinin yanı sıra, AB Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, İlbank A.Ş. Genel Müdürlüğü, AFAD Başkanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, DSİ Genel Müdürlüğü ve TRT Genel Müdürlüğü ile STK temsilcileri de yer aldı.