Bakan Özhaseki ve Bakan Demircan Kayseri'de
07 Ağustos 2017

 Bir dizi programlar için Kayseri’ye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Kayseri Valiliği’ni ziyaret etti.

Ziyaret öncesinde konuşan Bakan Özhaseki, “Değerli bakan arkadaşlarımız Kayseri’ye her geldiğinde bereketle, heybesi dolu dolu geliyorlar. Bizde burada değerli bakanlarımızı misafir ettiğimiz gibi bir taraftan da Kayseri’de sağlık alanında yapılan çalışmalarını ve bundan sonrasında yapılması icap edenleri taleplerimizle iletiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Konuşmasına şu şekilde devam eden Bakan Özhaseki; “Develide 150 yataklı bir hastanenin temelini atacağız.  İnşallah bu atılan temel, kazasız belasız biter Kayseri’ye de hizmet eder. Yaptığımız ve yapacağımız toplantılarda değerli bakanımıza Kayseri’de bölge hastanesinin durumunu anlattığımız gibi yapılması gereken bazı konular var talepler var onları da aktaracağız. Olabilecekleri yerinde tartışacağız. Olabilecekse eğer evet bunlar olur diyeceğiz. Olmazsa dürüst bir şekilde hayır bunlar olmaz diyeceğiz. Kayseri kamuoyunu da bilgilendireceğiz”
 
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ise, 2003 yılından itibaren Türkiye’de sağlıkta dönüşüm sürecinin yaşandığını kaydetti. Demircan, “Sağlık insanın dünyaya gelmeden ve defin ruhsatının imzalanmasına kadar geçen süre içerisinde 7/24 insanla ilgili bir hizmet alanıdır. Ülkemizde 2003 yılından itibaren ‘Önce insan’ ilkesini benimseyen AK Parti iktidarı süresince sağlıkta fevkalade bir dönüşüm süreci yaşadık. Sosyal güvenlik şemsiyesini bütün insanların üzerine açtık. Sosyal güvenlik kapsamı dışında kimseyi bırakmadık. Sağlık hizmetlerinde o günün şartlarına uygun şekilde dönüşüm gerçekleştirdik. Bu 15 yıllık süreç içerisinde sağlık hizmetleri bizim başarılı hizmetlerimizin önde gelenleri arasında yer aldı. Her şey gibi sağlık hizmetleri de gelişmenin gereklerine uymak zorundadır” ifadelerini kullandı.
 
Bakanlar Özhaseki ve Demircan daha sonra AK Parti Kayseri İl Başkanlığını ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti.