Bakan Özhaseki Şehit Tümgeneralin Adının Verildiği Köprünün Temelini Attı
Bakan Özhaseki Şehit Tümgeneralin Adının Verildiği Köprünün Temelini Attı
21 Nisan 2018

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Tümgeneral Aydoğan Aydın Köprüsü"nün temel atma törenine katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Şırnak'ın Şenoba beldesindeki helikopter kazasında şehit düşen 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın isminin verildiği Tümgeneral Aydoğan Aydın Köprüsü’nün temel atma törenine katıldı. Törende konuşan Bakan Özhaseki, Şehit Aydın’ı çok iyi tanıdığını ve yiğit bir Anadolu evladı olduğunu söyledi.

Özhaseki, Kayseri'de belediyecilik faaliyetlerinin son derece başarılı olduğunu, yapılan hizmetlerle kente değer katıldığını, bu hizmetleri verirken Kayseri'deki belediyelerin vefalarını da eserlerde yaşattıklarını ifade etti. Aydoğan Aydın'ın Kayseri 1. Komando Tugayı'na atandığında Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğunu ve Kayseri'de çok güzel günlerinin geçtiğini anlatan Özhaseki, “Tanıştığımızda Aydoğan Paşa'nın bizde bıraktığı ilk intiba, vatanını seven bir yiğit Anadolu evladıydı. Sonuna kadar bunu gösterdi ve ispatladı. Sık sık Şırnak'a giderdim, beni misafir eder, sohbet ederdik. Aynı helikopterlere birçok kez binmişliğimiz var. Dün yine değerli komutanımızın tümenindeydim. Silah arkadaşlarıyla beraberdik. Onlara komutanımızın adının verileceği bu kavşağın ve yolun temel atma töreninde olacağımızı ve eşlerinin de geleceğini söyledim. Çok sevindiler, dualar ettiler" diye konuştu.

 

”EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ MİLLET”

Millet olarak zor bir coğrafyada bulunduklarını ama bedel ödeyerek yüz yıllardır bu coğrafyada var olduklarını dile getiren Özhaseki, “Bu arada tabii ki üzerimizde o kadar çok oyunlar oynanıyor ki. Son birkaç yıl içinde yaşadığımız olayları eskiden düşünsek aklımızdan bile geçiremezdik. Bir PKK belasını 40 yıldır bu milletin başına sardılar. Daha sonra DEAŞ ve FETÖ belaları peş peşe geldi" dedi. Türk milletinin ve hükümetinin dirayetli duruşuyla tüm terör örgütlerini dize getirdiklerine dikkat çeken Özhaseki, ”Çukur eylemleriyle 70 binden fazla evi, iş yerini tahrip edip kullanılmaz hale getirdiler. Allah'a hamdolsun ki biz de dirayetli davranarak bu katiller sürüsünü o kazdıkları çukurların içine doldurarak bitirdik. PKK'nın siyasi uzantılarının yüzde 95 oy aldığı yerlerde bu vahşi örgüte lanet eden konuşma yaptım. Bunların canına okuyacağımızı, sonuna kadar bu mücadeleyi en sert şekilde vereceğimizi anlattık. Oyunları bozarak yolumuza devam ediyoruz. En büyük gücümüz millet. Allah razı olsun, bu mücadeleleri sonuna kadar destekliyorsunuz. Bu mücadeleyi vermezsek, yenik düşersek bu evlerde oturamayacağımızı biliyoruz. Herkes bunun farkında” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, şehit Aydoğan Aydın'ın eşi Nuray, büyük oğlu Berkay ve diğer protokol üyeleriyle köprünün temelini attı.