Bakan Özhaseki KKTC Turizm Ve Çevre Bakanı Ataoğlu’nu Ağırladı
Bakan Özhaseki KKTC Turizm Ve Çevre Bakanı Ataoğlu’nu Ağırladı
26 Nisan 2018

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile bir araya geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ve beraberindeki heyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda ağırladı. Konuk Bakan ile makamında bir araya gelen Bakan Özhaseki, iki ülkede hayata geçirilecek yatırımlar konusunda Bakan Ataoğlu ile görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede Bakan Özhaseki, Türkiye’nin gündemine ilişkin bazı detayları da konuk Bakan Ataoğlu ile paylaştı. Görüşmenin ana gündem maddelerinde biri de KKTC’de hayata geçirilmesi hedeflenen bazı projeler oldu. Konuk Bakan Ataoğlu, KKTC’de “Sürekli Atıksu İzleme Sisteminin” kurulması konusunda Özhaseki’den destek istedi. Görüşmede ayrıca geniş kapsamlı olarak uygulamaya konulmak istenen sistemin kurulabilmesi için gerekli donanım ve yazılım sistemleri ile yıllık bakım için gerekli olan teknik ve mali destek Türkiye’den talep edildi.  

Söz konusu sistemin ayrıntılarının ele alındığı görüşmede, Bakanlık tarafından görevlendirilecek bir teknik heyetin KKTC’ye giderek yerinde incelemelerde bulunabileceği ifade edildi.