Bakan Özhaseki Gençlerle ve Kadınlarla Bir Araya Geldi
13 Nisan 2017
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Talaslı Kadınlar ile Çay Saati” programı ve “Talas Gençleri ile Kariyer Günü” buluşmasına katıldı.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir dizi programa katılma için bulunduğu Kayseri’nin Talas İlçesi’nde “Talaslı Kadınlar ile Çay Saati” programına, ardından da “Talaslı Gençler ile Kariyer Günü” buluşmasına katıldı. Kendisini dinleyenlerle uzun süre sohbet eden Bakan Özhaseki, her iki programda da Türkiye gündemine yönelik dikkat çekici mesajlar verdi. Kayseri’nin uzun süre öncesine kıyasla ciddi bir gelişme kaydettiği yönünde açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki, konuşmasında, “Çocukluğumuzda gençliğimizde pazar günleri hanımlar hiç sokakta olmazdı. Belediye başkanlığını bırakmadan bir yıl önceydi akşam saat 11 gibi eve geldiğimde kızım hazırlanmış, bana yürüyüşe çıkacağını söyledi. ‘Bu saatte çıkılır mı’ diye düşündüm ilk başta ama parklarımız eskisine oranla çok daha güvenliydi artık.  15-20 yıl içinde nerden nereye geldik. Bulunduğum konum itibariyle ülkedeki tüm şehirleri takip ediyorum. Şehirlerimiz sorunları, istekleri olduğunda bize geliyorlar. Tüm şehirleri gördüm. Övünerek söyleyebiliriz bu kadar güzel bir kent yok. Alt yapısı bitmiş, planlaması mükemmel. Bu güzel eserin ortaya çıkması sonucunda vatandaşlarımız yüksek oranlarda bize oy veriyorlardı ama oy vermeyenlerin de ‘Allah razı olsun’ dediklerini duyardık” ifadelerini kullandı.
 
 
“REFERANDUM TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRECEK”
 
Talaslı kadınlar ile “Çay saatinde” bir araya gelen Bakan Özhaseki, daha sonra da Talaslı “Gençler ile Kariyer Gününde” buluştu. Kendisini dinleyenlerle tecrübelerini paylaşan Özhaseki, Türkiye gündemini gençlerle birlikte yorumladı. Gençlerin kendisine yönelttiği soruları da cevaplayan Özhaseki, referandum ile seçilme yaşının 18’e inecek olmasının önemini de burada anlattı. Konuşmalarında uzun süredir devam eden terörle mücadele ile referandum konusuna da yer veren Bakan Özhaseki, özetle şunları söyledi: “Şimdi önümüzde yeni bir seçim var. Bu referandumdan neyi murat ettiğimizi anlatıyoruz sizlere. Önceki seçimlerde bizi temsil edecek vekilleri seçiyorduk ancak bu referandum Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek. Çok büyük belalar atlattık. 40 yıldır uğraştığımız bir PKK belası vardı. Son dönemde eli silahlı katiller şiddeti yükseltip, paçavralarını bayrak diye göğe çekmeye kalktı. Hamdolsun onları kazdıkları çukurlara gömdük. Bir daha öyle Türkiye’yi bölmeye kalkamazlar. FETÖ diye bir bela atlattık. Burada bulunan herkes bilir onları. İnsanlar çocuklarını dinini öğrensin, güzel ahlaklı olsun diye gönderdi. Zenginlere gidip zekatlarını istediler. Bir gecede gördük, gerçek yüzleri ortaya çıktı. Kendilerini besleyen ülkelerden emir alıp, milletin üzerine kurşun yağdırdılar. Çok şükür onları da devletin içinden temizledik. Biz güçlü olacağız ki tüm bunların hakkından gelip, yurt dışındaki şer odaklarına karşı da dimdik durabilelim.  Geçmişe doğru Türk siyasetine baktığımızda tek başına 5 yıl 10 yıl kalmış hükümetlerin hepsi başarılı olmuşlar. Güçlü hükümetlerde istikrar varken ihtilal sonrası gelen kısa süreli hükümetlerde de hep küçülme var. Bizim bir an önce güçlü iktidarlara ihtiyacımız var. Geçmişte cumhurbaşkanı başbakan kavgalarından geçilmiyor. Bunu biz emin olun kendimiz için istemiyoruz. Cumhurbaşkanı kurucumuz, Başbakan aynı zamanda genel başkanımız. Ama bizden sonra sistem öyle bir otursun ki çocuklarımız rahat etsin.”