Bakan Özhaseki: En Büyük Kazancımız Kendi İçimizdeki Birliğimiz
19 Mart 2017
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’de Argıncık Spor Tesisleri Temel Atma ve Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtım Töreni'ne katıldı.
 
Törende konuşan Bakan Özhaseki, ‘İnsan olur ki buraka bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser’ sözünü hatırlatarak, belediyeciliğin güzel taraflarını anlattı.
 
“Belediyeciler iş yaparlar, hizmet ederler, eser bırakırlar, gidince de arkalarından dua alırlar.” diyen Özhaseki, konuşmasına şöyle devam etti:
 
“Allah’a hamd olsun ben de senelerce belediye başkanlığı yaptım. Şehrimizin her bir köşesinde tırnaklarımın kaldığını biliyorum. Gece uçaktan indiğimde inşaatların başına giderdim. Pazar günlerinde, bayram günlerinde, tatil günlerinde herkes gezerken ben arka sokaklarda dolaşırdım. Ama oradan aldığım hazzı Cenabı Allah biliyor, hiçbir şeyden almadım. Şükürler olsun.”
 
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilçe belediye başkanlarının da şu an çok çalıştığını kaydeden Bakan Özhaseki, “En büyük kazancımız kendi içimizdeki birliğimiz, beraberliğimiz.” dedi.
 
Toplum olarak güzel özelliklere sahip olunduğunu vurgulayan Özhaseki, “Müslüman bir Türk toplumu olarak bayrağımız devamlı göklerde dalgalansın, ezanımız her zaman okunsun diye bağımsızlığımıza düşkün olarak canımızı her an verebilecek bir yapıdayız. Hangi partiden olursak olalım, hangi düşünceye sahip olursak olalım bizler her zaman şahadete hazır durumdayız.” şeklinde konuştu.
 
15 Temmuz hain darbe girişimini hatırlatan Özhaseki, demokratik olduklarını savunan, demokrasi dersi vermeye çalışan Batı Dünyasının hain FETÖ darbe girişimine karşı geçmiş olsun bile diyemediklerini söyledi.
 
Gençlere nasihatlerde bulunan Özhaseki, Gençler kendi değerlerinizi bilin, sonra da dünyaya açılın” dedi.
 
Tüm terör örgütleri ile mücadele edildiğini kaydeden Özhaseki, “Bizim hepsini bitirecek gücümüz var. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi bozdurmasın. Huzurumuza göz dikenlere de fırsat vermesin.” dedi.