Bakan Özhaseki'den Türk Uzmanlar İçin İstihdam Talebi
14 Temmuz 2017
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AB Çevre Bakanları Toplantısı için bulunduğu Estonya’da ev sahibi Çevre Bakanı Siim Kiisler’in Paukjarve Milli Parkı’nda verdiği öğle yemeğine katıldı.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, programa katılan diğer çevre bakanları ile birlikte yaklaşık 6 kilometrelik bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.
 
Öğle yemeğinde Avrupa Çevre Ajansı İcra Direktörü Hans Bruyninckx ile bir araya gelen Özhaseki, Türkiye’nin Avrupa Çevre Ajansı’na en çok katkıda bulunan ülkelerden biri olduğunun altını çizerek Ajansta daha fazla Türk uzmanın istihdam edilmesi gerektiğini belirtti. Bruyninckx ise Türk uzmanların alanlarında çok yetkin olduklarını ve bu nedenle Avrupa Çevre Ajansı’nda Türk uzmanların sayılarının giderek arttığını ifade etti.  Sıcak bir sohbet ortamında gerçekleşen görüşmeye daha sonra katılan Avrupa Denizcilik, Balıkçılık ve Çevre İşleri Komisyoneri Karmeno Vella, Türkiye’nin çevre alanında Avrupa işbirliği çalışmalarına yaptığı katkılardan övgüyle söz ederek çevre konusundaki işbirliğinin günlük siyasi çekişmelerden etkilenmemesi gerektiğini ifade etti.