Bakan Özhaseki: Belediyecilikte ve Siyasette Önemli Olan Hizmet
19 Mart 2017
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Bünyan ilçesine yaptırılan “Kadın ve Gençlik Merkezi ile Doğalgaz, Asfalt ve Alt Yapı Tanıtım Töreni"ne katıldı.
 
Törende konuşan Bakan Özhaseki, Belediyecilikte ve siyasette önemli olan hizmet, hizmet dışı şeyler boş.” dedi.
 
Türkiye’nin zor bir coğrafyada bulunduğunu ifade eden Özhaseki, konuşmasına şöyle devam etti:
 
“Aslında cennet gibi bir yerde yaşıyoruz. Üç tarafımız denizlerle çevrili, dört iklimi yaşayan dünyadaki ender ülkelerden birisiyiz. Uçakla, iki üç saat mesafeyle 49-50 ülkeye ulaşabiliyoruz. Böyle bir konumdayız. Fakat birçok da dezavantajımız var. Yerin altı biraz hareketli depremsellik var. Yerin üstünde de ne hikmettir, üzerimizde çok oyun oynandığı için binbir türlü fitne ocakları var. İşte bunun için bizim çok uyanık olup bir taraftan onlarla mücadele edip bir taraftan da kendi içimizde birliğimizi, dirliğimizi sağlayıp çok çalışıp, güçlü olmak gibi bir derdimiz var.”
 
Bölü terör örgütü PKK’nın hiç taviz verilmeden köylerden, şehirlerden ve dağlardan temizlendiğini kaydeden Özhaseki, “Sınır dışını da temizliyoruz. Kaçtıkları yere kadar kovalayıp bitireceğiz İnşallah bunları.” dedi
 
FETÖ’nün dini ve milli duyguları kullanarak herkesi aldattığını kaydeden Özhaseki, sapkınlıklarını ise şöyle anlattı:
 
"Bir savcı vatandaşa kurşun sıkan asker kıyafeti giymiş sahtekarın ifadesini alırken, su istediğinde bu katil suyu köşeye oturup besmele çekerek üç yudumla içiyor. Savcı ise katile, 'Sen suyu sünnet diye mi bu şekilde içtin?' diyor. O da, 'Evet’ diyor. Savcı, 'İyi de sen birkaç gün önce insanlara kurşun sıkarak öldürdün' diyor. O da 'Tamam öldürdüysem onlar cennete gitti, ne var ki' diyor. Savcı 'Onların cennete gittiği kesin, hepsi şehit masum insanlar, devletini, milletini koruyan insanlar, sen katil oldun buna ne diyeceksin' diyor. 'Ben hocamın sözünü dinledim, ben de cennete gideceğim' diyor. Allah belanı versin senin. İşte sapkınlık bu.”
 
Anayasa değişiklik teklifine de değinen Özhaseki, “Bana göre 18 maddenin gelmesinin tam üç ana nedeni var.” dedi.
 
Bakan Özhaseki, üç ana nedenin; iki başlılık, istikrar ve vesayet rejimi olduğunu aktardı.