Bakan Özhaseki; 16 Nisan'da Karar Milletimizin
10 Şubat 2017
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Aksaray’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı “Tuzgölü Doğalgaz Depolama Tesisi ve Yapımı Tamamlanan Kamu Yatırımlarının Toplu Açılış Töreni”ne katıldı.
 
15 Temmuz Milli İrade Meydanı’ndaki törende konuşan Bakan Özhaseki, Aksaray halkına, “Bu soğuk günde yüreğinizin sıcaklığıyla buraya koştuğunuz için teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Bakan Özhaseki, programda Bakanlığına ait hizmet binalarının açılışlarının da olacağını kaydetti.
 
Aksaray Belediye Başkanına “Bu bölgelerde niye bir an önce kentsel dönüşümü başlatmadın?” diye sorduğunu söyleyen Bakan Özhaseki, şunları ifade etti:
 
“Başkanımız da hazırlıkları yapıyoruz başlayacağız dediler. Başladığında lütfen siz de yardımcı olun. Bende sonuna kadar destek vereyim. Baştan sona inşallah Aksarayımızı da yenileme çalışmamızı başlatmış olalım.”
 
 Referandum oylamasını hatırlatan Bakan Özhaseki, konuşmasına şöyle devam etti:
 
“Önümüzde referandum var. Anayasa sizin huzurunuza geliyor.  Karar sizin, siz ne isterseniz o olacak. Mecliste kürsüyü işgal etseler de, kavgalar çıkarıp bizim milletvekillerimizin bacaklarını ısırsalar da, kürsüye kendilerini bağlasalar da, durmadan yalan üzerine yalan da söyleseler huzurlarınıza geliyor. Sizin, evet dediğinize kimse hayır diyemez. Sizin kararınıza kimse karşı çıkamaz.”
 

Bakan Özhaseki, son olarak ise, “Allah’ın izniyle referandumdan sonra hizmetler daha da katlanarak huzurunuza gelecek.” dedi.