BAKAN KURUM CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI BİNASINDA İNCELEMEDE BULUNDU
BAKAN KURUM CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI BİNASINDA İNCELEMEDE BULUNDU
22 Temmuz 2018

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapımı devam eden Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binasında incelemelerde bulundu.

İnceleme öncesi yetkililerden bilgi alan Bakan Kurum, gerekli ödeneklerin sağlanarak binanın bir an önce vatandaşların hizmetine sunulacağını belirtti. Kurum, “Mimari yapısı ve teknik özellikleriyle Türkiye'de ilk kez uygulanan ve dünyanın da sayılı örnekleri arasında yer alacak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binası Ankara’ya ve ülkemize değer katacak. Binamız tamamlandığında kültür sanat alanında büyük bir eksiklik giderilmiş olacak.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binası AKM alanı dördüncü bölgede 154 bin metrekare alanda toplam 5 bloktan oluşuyor. 

CSO binasında 2023 kişilik büyük konser salonu, 500 kişilik oda orkestrası salonu, içerisinde kayıt stüdyoları barındıran koro ve sanatçı çalışma binaları, 800 araçlık kapalı garaj ve büyük bir meydan yer alıyor.

Özel bir mimari teknikle inşa edilen merkez ayrıca silüeti bozmayacak şekilde Anıtkabir-Kale aksının ortasında yer alıyor.