ATATURK

ATIK SEKTÖRÜNÜN YOL HARİTASI BELİRLENİYOR

08 Ocak 2015
 ATIK SEKTÖRÜNÜN YOL HARİTASI BELİRLENİYOR

“Hiçbir atık sahipsiz kalmayacak” sloganı ile yola çıkan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı atık sektörünün yol haritasını belirlemek için “Atık Yönetimi Sempozyumu” düzenliyor. Ocak ayında Antalya’ da düzenlenecek bilgi şöleni 4 gün sürecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı atık yönetimi ile ilgili uygulamaları güçlendirmek, ilgili paydaş gruplarla bilgi alışverişinde bulunmak, atık yönetimi alanındaki yenilikleri değerlendirmek ve sektörün yol haritasını belirlemek için sempozyum düzenleyecek.

-Atık sempozyumu 26-29 Ocakta

Ocak ayında, Antalya’da 4 gün sürecek  “Atık Yönetimi Sempozyumuna” üniversiteler, özel sektör, çevre STK’ları, oda ve birlikler, enstitüler ve belediyelerden yetkililer katılacak.

“Hiçbir atık sahipsiz kalmayacak” sloganı ile yola çıkan bakanlık düzenleyeceği sempozyumda “Endüstriyel Atıkların Yönetimi, Atıkların Yönetiminde Karar Destek Sistemleri, Maden Atıklarının Yönetimi, Özel Atıkların Yönetimi, Sağlık Kuruluşları Atıkları Yönetimi, Ambalaj Atıkları Yönetimi ve Belediye Atıklarının Yönetimi” konularını masaya yatıracak. 

Bilgi şölenine; Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, bakanlık bürokratları, sektör temsilcileri, akademisyenler ve yerel yönetim sorumluları katılacak.

Sempozyum sonunda Bakanlık tarafından katılımcılara “2015 Atık Yönetimi Sempozyumu Katılım Sertifikası” verilecek. Sempozyuma katılacaklar için son kayıt tarihi 16 Ocak 2015.